Home / Banka Kredileri / Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Günümüzde öğrencilere kredi veren bankalar bir hayli artış göstermektedir.
Bunun en önemli sebebi ise bankaların üniversite öğrencilerini büyük potansiyelli müşteriler olduğunu düşünmesinden kaynaklanmaktadır. Öğrencilere kredi kartı veren bankalar aile, burs veya kredi desteğinde bulunan kurumlara güvenmektedir.
Bir üniversite öğrencisini ele alacak olursak, onların nakit paraya daha çok ihtiyacı olduğunu dile getirmekte fayda vardır. Üniversite öğrencileri nakit paraya ihtiyaç duyduğundan bankalar en çok bu öğrenci grubuna kredi vermek istemektedir. Üniversite öğrencileri ise bu duruma çok sıcak bakmaktadır. Nedeni ise en zor zamanlarında nakit sıkıntısı yaşarken bankaların verdiği bu krediyi kullanarak kendilerini sıkıntıdan kurtarabileceklerdir. Bu durumlarda bankalarda öğrencilerin mağdur olmasını istemez. Böylelikle çoğu banka öğrencilere kredi vermekten çekinmezler.

Peki hangi bankalar öğrenciye kredi verir? Diye soracak olursanız. Aşağıda belirttiğimiz bankalardan sorunuzun cevabını bulabilirsiniz.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar
Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

İŞ BANKASI

İş’te Üniversiteli Kredi Kartı:
İş Bankası, İş’te Üniversiteli adındaki kredi kartını tüm üniversite öğrencilerinin kullanımına sunulmuştur. Bu karttan sadece 18 yaş üstü öğrenciler değil lisansüstü öğrencilerde faydalana bilmektedir. Yalnız bu kartta dikkat edilmesi gereken önemli husus vardır. Bu husus ise; Kartın 3 değişik versiyonun bulunmasıdır. Bunlar Temaslı, Temassız Visa ve Aidatsız İş’te Üniversiteli versiyonudur. Temaslı Visa’nın 25 TL senelik kullanım ücreti vardır. Temassız Visa’nın ise; 20 TL senelik ücreti bulunmaktadır. Burada izi ilgilendiren aidatsız karttır. Çünkü bu kart sizi senelik hiçbir ücrete tabii tutmamaktadır. Aynı zamanda bu kart size Maximum dünyasının avantajlarından da hizmet sağlamaktadır. Bu sayede Maximum üyesi olarak iş yerlerinden alışveriş yaptığınızda Maxipuan kazanabilirsiniz.

AKBANK

Axess Eksi26 Kredi Kartı:

Akbank, 18-26 yaşları arasındaki öğrencilere Axess Eksi26 kredi kartını kullanıma sunmaktadır. Kart axess özelliği taşımaktadır. Bu sayede axess üyesi olduğunuz için işyerinden yaptığınız alışverişlerde chip para kazanabilirsiniz. Axess üyesi olarak 16000 işyerinin avantajlarından yararlanabilirsiniz. Bu kart ilk yıl sizden hiçbir aidat ücreti almaz Ancak sonraki yıllarda 20 TL yıllık aidat ücreti almaktadır. Kartın limiti 500 TL olarak belirlenmiştir. Axess Eksi26 kartını almak istiyorsanız en yakın Akbank şubesine öğrenci kimlik fotokopiniz ile giderek başvuru da bulunabilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI

  Genç Bankkart Kredi Kartı:
Ziraat Bankası, Kredi ve Yurtlar Kurumunun öğrencilere verdiği burs ve kredileri Genç Bankart adı altındaki banka kartından sağlamaktadır. Banka bu kartı kullanan öğrencilerden 5 yıl aidat almamaktadır.

Aynı zamanda banka veya kredi kartınızda bakiye bulunmadığı durumlarda banka sizlere 300 TL tutarında alışveriş avansı sağlamaktadır. Ancak bu avans nakit olarak kullanılamamaktadır. Genç Bankart aynı zamanda Maximum özelliği de taşımaktadır. Maxsimum üyesi olarak çeşitli iş yerinden alıveriş yaptığınızda Maxipuan kazanabilirsiniz. Ayrıca Genç Bankart lisans öğrencilerine 500 TL, yüksek lisans öğrencilerine 800 TL, doktora yapan öğrencilerine ise 950 TL avans sağlamaktadır. Genç Bankart’dan sadece KYK’nın burs veya kredisini alan öğrenciler yararlanmaktadır. KYK’nın burs veya kredisini alamadığınız takdirde, Genç Bankart’tı kullanım hakkına da sahip olamazsınız. Genç Bankart’ı alabilmek için en yakın Ziraat Bankası’na giderek Genç Bankart’a başvuru da bulunabilirsiniz. Online başvuru özelliği bulunmamaktadır.

TEB

ÜniversiTEB Kredi Kartı:
Türkiye Ekonomi Bankası’nın üniversite öğrencileri için hazırladığı kartın adı ÜniversiTEB Bonus Card’dır. Bonus özelliği olmasının en büyük avantajı ise, bu karta üye olan öğrencilerin çeşitli iş yerlerinden yaptıkları alışverişlerde para puan kazana bilmeleridir. ÜniversiTEB’in size sağladığı birçok fayda bulunmaktadır. Bunlardan birkaçını sayacak olursak, hafta içi herhangi bir iş yerinden 50 TL alışveriş yaptığınızda hafta sonu tiyatro veya sinema biletlerinde %50 indirim hakkı kazanabiliyorsunuz. Ayrıca ÜniversiTEB sizlere havale işlemlerinde de fayda sağlamaktadır. Sisteme 2 velinizi kayıt edebiliyorsunuz. Bu sayede veliniz size havale işleminde bulunduğunda hiçbir ücret kesintisi uygulanmamaktadır. Böylece ücretsiz havale sisteminden de faydalanmış olursunuz.

HSBC

   HSBC Campus Kredi Kartı:

HSBC Bankası’nın üniversite öğrencilerine tasarladığı kartın adı Campus kredi kartıdır. Bu kart sayesinde düzenli ödemelerinizde limitinizi arttırma şansına sahipsiniz. Campus Kart, ayriyeten Advantage kartların özelliklerini de taşımaktadır. Bu sayede Advantage üyesi olarak çeşitli iş yerinden alışveriş yaptığınızda ek taksit ve nakit avantajlarından da faydalanmış oluyorsunuz. Campus Kart’tın nakit avans özelliği de bulunmaktadır. Bu kartın 500 TL limiti vardır. Ayrıca HSBC Bankası üniversite öğrencilerine iki kredi kartı kullanma imkanı da sağlamaktır. Bu kartlar; Concept Üniversiteli ve Advantage  Hızz Üniversiteli’dir. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için HSBC Bankasının resmi sitesini ziyaret ediniz.

YAPI KREDİ
Yapı Kredi Bankası Play Card:

Genellikle kampanyaları ve 1000 TL’lik limitiyle üniversite öğrencilerin tercih ettiği kartın adı Play Card’dır. Bu kart World Card sistemine ait tüm özellikleri taşımaktadır. Böylelikle bu kartla herhangi bir iş yerinden yaptığınız alışveriş ile World Card puanını kazanabilirsiniz. Ayrıca Play Card, taksitli nakit avans ve normal nakit avans çekme özelliğine de sahiptir. Bu karta başvuru yapabilmek için öğrencilerin 18 yaşını doldurmuş ve Türkiye’de 4 yıllık lisans, yüksek lisans ve meslek yüksek okulları (Finans-Bankacılık ve Sigortacılık Meslek Yüksek Okulu, Hemşirelik Sağlık Yüksek Okulu ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu ) nı kazanmış olması gerekmektedir.

GARANTİ BANKASI

  Bonus Genç Kredi Kartı:

   Garanti Bankası 18-25 yaş arası öğrenciler için Bonus Genç Kartı hizmetinize sunmaktadır. Bonus üyesi olarak bu kart ile 25000 iş yerinden alışveriş yaparak bonus puan kazanabilirsiniz. Bonus Genç Kartın yıllık kart üyelik ücreti bulunmamaktadır. Kart 500 TL’lik limite sahiptir. Aynı zamanda nakit avans seçeneği de bulunmaktadır.

Gençlere yönelik kampanyalar açısından oldukça zengin bir kredi kartıdır. Yoğun ATM ağı bulundurmaktadır. Bu sayede nakit ihtiyacınızı istediğiniz zaman giderebilirsiniz.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

FİNANSBANK

FinansBank CardFinans GO Kredi Kartı:

Finansbank’ın sağladığı CardFinans GO kredi kartı 18-26 yaş arası öğrencilere hizmet veren bir karttır. Bu kartın 750 TL’lik limiti bulunmaktadır. CardFinans GO, CardFinans’ın tüm özelliklerini taşımaktadır. Ayrıca Finansbank’a öğrenci olduğunuzu bildirdiğiniz taktirde sizden hiçbir hesap ücreti talep etmez. Ancak bu avantajdan faydalanabilmeniz için CardFinans GO kartınızı ayda en az bir defa kullanmanız gerekmektedir. Formül 150 sayesinde de 150 TL’lik nakit avansından faydalanabilirsiniz.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

VAKIFBANK

Vakıf Bankası Like Card:

Vakıf Bankası’nın öğrencilere yönelik kartı ise; Like Card ‘dır. Bu kartın 500 TL’lik limiti vardır. Senelik 12 TL sabit ücret ödemesi bulunmaktır. Ancak ekstrelerinizi elektronik ortam ile ödersiniz bu ücreti bile ödemenize gerek bile kalmayacaktır.

Like Card’ın 250.000’e aşkın World ve Vakıfbank üye iş yerleri bulunmaktadır. Bu iş yerinden yapacağınız alıverişlerde Like Card sizlere Worldpuan kazanma ve taksit avantajı sağlamaktadır. Like Card’ın avantajlarından sizde faydalanmak istiyorsanız en yakın Vakıfbank şubesine giderek başvuru da bulunabilirsiniz.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

askredi.com

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar
Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

About admin

Check Also

Konut Kredisi Şartları Nelerdir? Hangi Bankalardan Alınır?

Konut Kredisi Nedir?  Konut Kredisi Şartları Nelerdir? Hangi Bankalardan Alınır? Konut kredisi, halk ağzı ile …

2 comments

  1. Öğrenci kredileri ile ilgili tüm sorulara buradan cevap verebiliriz..

  2. Ajil finansal yatırım

    Düşük bir kredi ücretine ihtiyacınız var mı? Ajil Financial Investment şimdi ucuza kredi kullanıyor: % 2’lik ucuza kredi veriyoruz, ayrıca @ 1.5% noel kredisi sunuyoruz ..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir