Son Haberler
Anasayfa / Kredi Kartı Sicil Affı

Kredi Kartı Sicil Affı

Kredi Kartı Sicil Affı

Günümüzde hemen herkesin birden fazla kredi kartı bulunmaktadır. Bu nedenle kullanırken kolaylık sağlayan bu kartların ödemesinde oldukça zorluk çekilmektedir. Kredi kartlarını yasal süre olan 90 günlük sürede ödemesini gerçekleştirmeyen kişiler bankaların ortak bilgi havuzunda sicilleri bozulmaktadır.

Bu sicilin olumsuz olarak sisteme işlenmesi kişi ya da kurumun birçok bankadan kredi veya kredi kartı kullanmasında sıkıntı yaşamasına neden olmaktadır. Bu nedenle sürekli ülkemizde uzun yıllardır kredi kartı sicil affı konusunda yapılacak yasal düzenlemeler konuşulmaktadır. Ancak borçların yapılandırılmasının önünü açan düzenlemeler yürürlüğe girmesine rağmen sicil affına ilişkin bir tasarı söz konusu değildir.

Bu nedenle bu sistem üzerinde sicilin bozulması halinde düzelmesi için 5 yıllık yasal sürenin beklenmesi gerekmektedir. Bu nedenle kredi ve banka sisteminde varlığını sürdürmek isteyen kişi ve kuruluşlar ödemelerinin 90 günlük süreyi aşmamalarına dikkat etmelilerdir.

Kredi Kartı Sicil Affı
Kredi Kartı Sicil Affı

Hakkında Kredi Uzmanı

Check Also

Ziraat Bankası Açılış Saati Kaçta Açılıyor

Müşterilerine kurulduğu bu zamandan bu yana sorunsuz hizmet kalitesiyle hizmet vermeye devam eden Türkiye’nin bankacılığını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir