Son Haberler
Anasayfa / Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

İnsanların ihtiyaçlarını karşılaması için bankalar birçok olanak sağlamaktadırlar. İnsanların elektrik, su, doğal gaz faturalarının ödemelerinde bile bankalar bu konularda da yardımcı olmaktadır. Sadece bu ödemeler için değil bireylerin çoğu işlemlerini halletmelerine de olanak sunmaktadırlar.

Bu olanakların başında da kredi kullandırma gelmektedir. Bankalar, bireylerin nakit sıkıntısı yaşamaları durumunda onlara çoğu kredi çeşidiyle destek olmaktadırlar. Bankalar bireylerin ihtiyaçlarına göre kredi imkânı sağlamaktadırlar. Bu krediler ise şu şekildedir; Home Loans (Ev Kredileri), Car Loans (Araç Kredileri), Commerial Loans (Ticari Krediler), Business Loans (İşletme Kredileri), Student Loan (Öğrenci Kredisi) gibi bu ve buna benzer birçok kredi olanakları sunmaktadırlar.

Peki, bu kredileri nasıl alacağız? Diye bir soru aklınıza takıldığında bu sorunun cevabını makalemizin devamında bulabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken ilk adım bankanın kredi şartlarına uyum sağlamaktır. Daha sonrasında gerekli evrakları tamamlamanız gerekmektedir. Bu işlemlerden sonra sıra Kredi başvurusuna gelmektedir. Bu işleme aşağıda belirttiğimiz olanaklardan sayesindeki araçları kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Bankanın şubeleri aracılığı ile kredi başvurusu:

Bankaların her geçen gün gelişen şube ağları ile kredi başvurunuzu gittiğiniz çoğu yerde karşınıza çıkan şubeler aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Kredi başvurusunu şubeden yapmak için nüfus cüzdanı veya ehliyetinizin mutlaka yanınızda olması gerekmektedir. Kredi başvurusu yaptıktan sonra banka sizden ek evraklar da isteyebilir. Bu evrakları da daha sonrasında tamamlamanız gerekir. Kredi başvuru işlemini şubeden gerçekleştirmek isteyen müşteriler bu işlemlerini evraklar ile hızlandırabilirler. İşlemi Gelir Belgesi, İkamet Belgesi yâda son 3 aya ait elektrik, su, doğal gaz telefon gibi faturalarından herhangi birini yanınızda getirmeniz işlemi hızlandıracaktır. Bu işlemleri yaptığınızda banka, evraklarınıza kredi notunuza ve belirlediği şartlara uyum sağlayıp sağlamadığınıza bakarak Kredi başvurunuzu ona göre onaylamaktadır. Uyum sağladığınız takdirde şubeler aracılığı ile dilediğiniz krediyi almaya hak kazanabilirsiniz.

Cep SMS ile kredi başvurusu:

Bankalar çoğu konuda bireylerin rahatlığını düşünmektedirler. İşlemleri ilk adımda yapar iken şubeye gitmeye gerek kalmadan da sağlayabilmeleri için cepten SMS avantajını başlatmışlardır. Bu sistem ile kredi almak isteyen bireyler telefonlarının kısa mesaj bölümüne TC kimlik numaralarını yazarak bankanın ilgili telefon numarasına mesaj göndermeleri ile işlemlerini gerçekleştirmeleri mümkündür. Ancak şunu da unutmamak gerekir. Bu işlem ön başvuru onayıdır. Bu başvuru onaylandıktan sonra bankaya giderek evrakları teslim etmeniz ile işleminizi tamamlamanız gerekmektedir.

Bankaların resmi internet siteleri ile başvuru:

Bankalar müşterilerin memnuniyetini çoğu alanda düşünmektedirler. İnternet siteleri sayesinde TL yükleme, fatura ödemeleri, havale EFT işlemlerini gerçekleştirebilmelerine olanak sağlamanın yanı sıra Kredi başvurularını da internet üzerinden gerçekleştirmeleri için imkân sağlanmıştır. İnternetten online olarak kredi başvurusu için öncelikle bankanın ilgili resmi sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonrasında bankanın sizler için hazırlamış olduğu başvuru formunu eksiksiz ve düzenli bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bu işlemde ve SMS kredi başvurusu gibi ön onay işlemidir. Bu formu doldurduktan sonra bankadan onay yanıtını aldığınızda gerekli evraklarla şubeye giderek işleminizi tamamlamanız gerekmektedir.

Bu ve buna benzer birçok avantajlardan yararlanmak istiyorsanız bankanın kredi şartlarına uyum sağlamanız gerekmektedir. Uyum sağlamanız durumunda avantajlardan yararlanarak Kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunun onay alması durumunda ihtiyacınız olan krediyi kullanma hakkına da sahip olabilirsiniz.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır
Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Hakkında Kredi Uzmanı

Check Also

Ziraat Bankası Açılış Saati Kaçta Açılıyor

Müşterilerine kurulduğu bu zamandan bu yana sorunsuz hizmet kalitesiyle hizmet vermeye devam eden Türkiye’nin bankacılığını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir