Home / Sigorta / Sigorta Haberleri / Kredi Haberleri / İşCep Sosyal Hesap Nedir? Nasıl Kullanılır?

İşCep Sosyal Hesap Nedir? Nasıl Kullanılır?

İşCep Sosyal Hesap Nedir? Nasıl Kullanılır?

İşCep Sosyal Hesap Nedir? Nasıl Kullanılır?

Türkiye İş Bankası tarafından yapılan izaha göre, banka, İşCep kullanıcılarının sosyal hayatlarında gerçekleştirdikleri organizasyonlarda para aktarımını kolaylaştırmak emeliyle Sosyal Hesap uygulamasını hizmete sundu.

İşBanka’sının İşCep kullanıcıları Sosyal Hesap ile ailelerinden yada arkadaşlarından yemek, doğum günü gibi organizasyonlar için belirledikleri hesaba para aktarmalarını isteyebiliyor, kendilerine mesajlan organizasyon taleplerine hızlı bir şekilde cevap verebiliyor.

Türkiye’de bir ilk olan Sosyal Hesap ile telefon kılavuzundaki arkadaşlarını uygulamaya özel olan Sosyal Hesap Kılavuzuna kaydederek. SMS veya anlık mesajlar aracılığıyla tertip ettikleri organizasyona katılmaları için çağrı edebilen İşCep kullanıcıları, gelen meblağları da ayrıntılı bir şekilde hızlı ve anlık olarak takip edebiliyor. Kullanıcılar uygulama ile birlikte en fazla 50 kişiye kadar katılım talebi iletebiliyor, oluşturdukları organizasyonlar için hedef meblağ ve hedef tarih seçimi yapabiliyor.

Sosyal Hesap Kullanım Sözleşmesi

İş bu Kontrat, T. İş Bankası A.Ş. tarafından İşcep platformu üzerinden sunulacak Sosyal Hesap Uygulamasının kullanımına ait asal ve şartları tertip etmektedir. Müşteriler, Sosyal Hesap Uygulaması’nı kullanırken işbu Kontrat kararlarına tabi olacaklarını ve Kontrat’ye uygun davranacaklarını, işbu Kontrat’nin Bankacılık Hizmetleri Sözleşmesi’nin. “B.H.S” ve Ödeme gerçekleştirme İşlemleri Çerçeve Sözleşmesi’nin “ÖİÇS” eki ve ayrılmaz parçası olduğunu ve işbu. Kontrat’da karar bulunmayan hallerde BHS ve ÖİÇS kararlarının de uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt ederler.

Sosyal Hesap Uygulaması: İşcep platformu dâhilinde kullanabileceğiniz. Sosyal Hesap Uygulaması ile telefonunuzun kılavuzundaki arkadaşlarınızı Sosyal Hesap Uygulaması’na özel olan kılavuza (“Sosyal Hesap kılavuzu”) kaydederek, bu arkadaşlarınızdan. SMS veya anlık mesajlar (pushnotification) ile en fazla 50 kişi ve 50.000 Türk Lirası’na kadar yemek, armağan v.b. organizasyonlar için belirlediğiniz hesaba belirlediğiniz meblağda havale yapılmasını isteyebilirsiniz. Size mesajlan isteklere belirlediğiniz hesaptan para göndererek katılımda bulunabilirsiniz.

Organizasyon ilk oluşturduktan sonra istediğiniz vakit belirlediğiniz meblağı değiştirebilir, yeni katılımcılar ilave edebilirsiniz.

Organizasyonunuz devam ederken anlık olarak kaç kişinin katıldığını, belirlediğiniz meblağın ne kadarının toplandığını izleyebilirsiniz.

İlk kullanım öncesi para toplamak ve göndermek için kullanacağınız hesapları seçebilirsiniz. Bu hesaplarınızın kapanması/taşınması vaziyetinde Sosyal Hesap kullanmaya devam etmek için para toplamak ve göndermek için kullanacağınız hesapları yine belirlemeniz gerekmektedir.

Size mesajlan isteklere ne kadar katılım olduğunu, size mesajlan isteklerin ayrıntı sayfasından izleyebilirsiniz.

Sosyal Hesap kılavuzuna kaydetmiş olduğunuz veya talep göndermiş olduğunuz kişilerin isim, soyad ve telefon bilgileri Bankamız sistemine kaydedilmiş olacaktır. Bu bilgiler yalnızca Sosyal Hesap uygulaması akışı gereği yapılması şart olan bildirimler ve alakalı kişinin Bankamız müşterisi olup olmadığını saptamak için kullanılacak olup bu bilgiler organizatör veya diğer katılımcılar ile paylaşılmayacaktır.

İşbu Sosyal Hesap Uygulaması’ndan  faydalanabilmek için aşağıdaki şartları okuyup kabul ettiğimi kabul, beyan ve taahhüt ederim:

  • Bu hizmeti mevduat, yardım, bağış toplama v.b. işlemler için kullanmayacağımı, bu emellerle kullanmam vaziyetinde bu yüzden rastgele bir şekil ve surette üçüncü kişilerden. BANKA’ya bir talep yöneltilmesi yada yetkili. Kuruluşlar tarafından Banka’ya ceza uygulanması halinde. BANKA’nın doğacak her türlü zarar, ziyan ve giderlerini Bankanın ilk yazılı talebi üzerine protesto keşidesine, hüküm istihsaline gerek olmaksızın nakden ve defaten ödemeyi.
  • Bu hizmete özel oluşturacağım kılavuza kaydettiğim-eklediğim kişilerin ad, soyad ve iletişim gibi bilgilerinin banka sistemine kaydedileceğini ve bu hizmetle irtibatlı bilgilendirmeler için SMS ve anlık mesaj gönderimlerinde kullanılacağını,
  • Oluşturduğum istekler doğrultusunda katılımcılarla SMS veya anlık ileti ile ad, soyad ve hesap bilgilerimin paylaşılmasına onayladığımı. Bu yüzden rastgele bir şekil ve surette üçüncü kişilerden BANKA’ya bir talep yöneltilmesi durumunda veya yetkili. Kuruluşlar tarafından Banka’ya ceza uygulanması halinde, BANKA’nın doğacak her türlü zarar, ziyan ve giderlerini Bankanın ilk yazılı talebi üzerine protesto keşidesine, karar istihsaline gerek olmaksızın nakden ve defaten ödemeyi,
  • Katılımcı olduğum taleplerde;

İşCep Sosyal Hesap Nedir? Nasıl Kullanılır?

*Gönderilen talepler dolayısıyla bankadan SMS veya anlık mesaj alacağımı,

*Sosyal Hesap Uygulaması dâhilinde, Banka’nın gönderdiği SMS veya anlık mesajların katılımcılara ve şahsıma erişmemesinden veya mevzubahis iletişim bilgilerindeki farklıklarının. Banka’ya bildirilmemiş olmasından dolayı yada ortaya çıkabilecek aksaklıklardan gerek kendisi gerek 3. kişiler nezdinde gerçekleşecek tüm zararlardan mesul olduğumu;

*Banka’nın sisteminde kayıtlı iletişim bilgilerinin değiştirilmesi, cep telefonu, bilgisayar, tablet gibi vs. Sosyal Hesap Uygulaması’nı kullandığı aletlerin kaybolması, çalınması vb. hallerde Banka’yı vakit kaybetmeden yazılı olarak haberdar edeceğini, ters takdirde doğabilecek zararlardan mesul olacağını,

*Sosyal Hesap Uygulaması’nın güvenliğini ve güvenlik düzeyini direk veya endirekt olarak etkileyebilecek veya düşürebilecek hiçbir bilgiyi (Banka hususunda bir şifre, bir cep telefonu numarası, herhangi bir Kimlik bilgisi vs.) üçüncü kişiler ile paylaşmayacağını ve bu şekilde sonuçlanacak davranışlardan kaçınacağımı, ters takdirde ortaya çıkacak tüm zararlardan mesul olacağımı,

*Üçüncü kişiler tarafından Sosyal Hesap Uygulaması kullanılarak/aracılığı ile yapılan gönderimler hasebiyle, Müşteri-Kullanıcı yada üçüncü şahıslar arasında ortaya çıkabilecek hertürlü ihtilaflarda, Banka’nın hiçbir şekilde taraf olmayacağını,

*Sosyal Hesap Uygulması’nı sadece Banka’nın sağladığı platformlar üzerinden ve alakalı platformlarda yer alan direktiflere uygun kullanacağımı,

kabul, beyan ve taahhüt ederim.

İşCep Sosyal Hesap Nedir? Nasıl Kullanılır?

About info_izms5czf

3 comments

  1. The best fitness tip for building up your arms is to work opposite muscles in opposite sets of each other. The best example would be to work the triceps and then the biceps. Each has the opportunity to rest while the other is being worked. This minimizes your time and maximizes your workout.

  2. insolite synonyme sensagent

    Thanks for Evrtything..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir