Son Haberler
Anasayfa / İnternet’ten Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternet’ten Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternet’ten Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Günümüzde birçok birey ihtiyaçlarını eksiksiz ve düzenli bir şekilde karşılamak istemektedirler. Bu ihtiyaçlarını nakit olarak karşılayamadıkları zaman ortaya iyi sonuçlar çıkmamaktadır. Bu konuda da bankalar, bireyleri düşünmekte ve onların ihtiyaçlarını kolay ve hızlı bir şekilde karşılamaya çalışmaktadırlar. Diyelim ki, internetten bir alışveriş yapacaksınız, bazı firmalar kargo ücretini nakit olarak kapıda ödeme veya hesap kartlarıyla tahsilât yapmak istemektedirler. Bu durum karşısında hemen canınız sıkılır ve o ürünü nasıl alacağım? Diye kara kara düşünürsünüz. Bunun en kolay yolu bankaya girerek kredi kartı başvurusunda bulunmaktır. Çünkü çoğu firma tahsilâtları kredi kartı ile gerçekleştirme taraftarıdırlar. Bireylerin 18 yaşına erişmesi ve bankanın şartlarına uyum sağlaması ile birlikte hemen bir kredi kartı almaları onlara büyük avantaj sağlamaktadır. Bu işlem sadece banka şubelerine gidilerek gerçekleştirilen bir işlem değildir. Günümüzde teknolojik gelişmeler sayesinde internet sitesinden de kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Peki, internet üzerinden kredi kartı başvurusunu nasıl yapacağız? Diye soracak olursanız, bu sorunuzun cevabını işlemi daha iyi anlamanız için bankalar üzerinden giderek kredi kartı başvurusunu nasıl gerçekleştireceğinizi makalemizin devamında sırası ile sizlere aktaracağız.

İnternet’ten Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası:

İş Bankası’ndan kredi kartı almak istiyorsanız, öncelikle yapmanız gereken işlem İş Bankası’nın resmi internet sitesine giriş yapmaktır. İnternet sitesine giriş yaptıktan sonra İş Bankası’nın müşterileri için ihraç ettiği çeşitli türdeki kredi kartından hangisini istiyorsanız, o kartın üzerine tıklamanız gerekmektedir.

İş Bankası’nın müşterilerine sunduğu bu kartlar ise şu şekildedir; Maximum Kart Maksimiles, İş’te Üniversiteli, Mercedes Kart ve Maximum Tema Kart’tır. Bu kartlardan herhangi birine tıkladığınız da başvuru için bazı bilgileri dolduracağınız bölüm karşınıza çıkmaktadır.

Her kart için ayrı başvuru bilgileri istenmektedir. Örneğin öğrenci iseniz ve paranızı düzenli yönetmek ve ihtiyaçlarınızı daha iyi karşılamak için kredi kartı almak istiyorsanız bu konuda yardımınıza İş’te Üniversiteli kredi kartı koşmaktadır. Bu kart için siteye giriş yapmanız ve İş’te Üniversiteli kredi kartının üzerine tıkladığınızda başvuru için kartınızın temassız özelliğini belirlemeniz gerekir.

Daha sonra Kimlik numaranızı, Telefon numaranızı varsa aylık ortalama gelirinizi, başvurunun tamamlanması için aranmak istiyorum ya da başvuru değerlendirmemi hızlandırmak için formdaki ek bilgileri doldurmak istiyorum butonlarından birine tıklamanız ve daha sonrasında doğrulama kodu ile başvuru yapmanız mümkün olacaktır.

Garanti Bankası:

Garanti Bankası’ndan kredi kartı almak istiyorsanız da internet üzerinden bu işlemi gerçekleştirmek oldukça kolay ve hızlıdır bir işlemdir. İnternet’ten kredi başvurusu yapmak için öncelikle Garanti Bankası’nın sitesi olan Garanti Bonus sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Buradan Adınız, Soyadınız, Telefon numaranız, TC Kimlik numaranız ve kart tipi seçmeni yaparak doğrulama kodu ile hemen başvur butonuna basarak internet üzerinden kredi kartı başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank:

Akbank’ta diğer bütün bankalar gibi müşterilerine birçok avantaj sağlamaktadır. Akbank Axess, Wings Black kartlarından birine sahip olmak için yapmanız gereken işlem çok kolay ve hızlıdır. Bu kartlar için başvuru işlemi şubelerden ve mobil uygulamalarından yapacağı gibi Akbank’ın resmi internet sitesinden de yapılabilmesi mümkündür. Bu işlem için yapmanız gerekenler sırasıyla şu şekildedir; Öncelikle Akbank’ın resmi internet sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra da başvuru için gerekli bilgilerin yer aldığı başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formunda yer alan Ad, Soyad, Telefon numarası, TC kimlik numarası, başvurulmak istenen kart çeşidi ve güvenlik kodu alanlarını eksiksiz doldurarak gönder butonuna tıklamanız ile işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Bu ve buna benzer birçok banka müşterilerinin rahatlığını ve memnuniyetini düşünerek hızlı teknolojik gelişmelere ayak uydurmaktadırlar. Bankalar, müşterilerine internet üzerinden, mobil uygulamalardan şubeye kadar gitmeye gerek kalmadan kolay, güvenilir ve hızlı bir şekilde kredi kartı başvuru işlemlerini gerçekleştirmelerine olanak sağlamaktadırlar.

İnternet’ten Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?
İnternet’ten Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hakkında Kredi Uzmanı

Check Also

Ziraat Bankası Açılış Saati Kaçta Açılıyor

Müşterilerine kurulduğu bu zamandan bu yana sorunsuz hizmet kalitesiyle hizmet vermeye devam eden Türkiye’nin bankacılığını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir