Home / Bankalar / Bankaların Bireylere Sunduğu Hizmetler

Bankaların Bireylere Sunduğu Hizmetler

Bankaların Bireylere Sunduğu Hizmetler

Ülkemizin %90’lık finans kesimini kapsayan bankacılık günümüzde önemli gelişim kat etmektedir. Bankalar bireylere sadece fon aktarımında bulunmayıp tüm ihtiyaçlarına kolay ve hızlı bir şekilde destek olmaktadırlar. Önemli gelişme kat eden bankalar bireylere sadece kredi işlemlerinde yardım etmemektedir. Bunun yanı sıra, finansman kiralama işlemleri, kredi kartı/seyahat ve banka çeki gibi ödeme araçlarını da ihraç ederek bireylerin şubeye gitmeden ilgili ATM’lerden işlemlerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmaktadır. Kredi kartlarını ihraç ederek bireylerin şubelere giderek zaman kaybetmesinin önüne geçerek ATM’lerden para transferlerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmaktadır.

Bankalar sadece bireylere değil finansman kuruluşlarının kendileri arasındaki borç alışverişine de aracılık etmedirler. Bu sayede kurumların kendileri arasındaki bu alışverişi belli bir düzene bağlı olarak yürütmeye destek olmuşlardır. Bankalar işletmelere aracılık etme görevinin yanı sıra sermaye piyasası endüstrisi stratejileri gibi sorunlara ilişkin olarak işletmelere danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu sayede herhangi bir problemi çözemeyen işletme bankaların desteği ile problemlerin çözüme kavuşmasında bankaların önemini anlamaktadır. Bankalar bu danışmanlık hizmetinin yanı sıra işletmelerin Portföy Yönetimine de katkı sağlamaktadır. Daha birçok hizmeti bünyesinde barındıran bu finansal kurumlar bireylerin ihtiyaçlarına her daim koşmaktadır.

Bankalar bireylere sadece Şubeler ve ATM’ler aracılığı ile değil mobil uygulamalar sayesinde de yardımcı olmaktadır. Mobil uygulamaların sayesinde şubeye giderek sıra beklemeden işlemlerini gerçekleştirmelerine olanak sağlamıştır. Bu uygulamalar sayesinde bireyler Maaş/Fatura vb gibi ödeme işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Bunun yanı sıra bireylerin birbirleri arasında para aktarımı gerçekleştirmelerine uygun ücretler karşılığında imkân sağlamaktadır. Ancak bu ücretlendirme bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Bazı bankalar para transferi için bireyleri bir ücrete tabii tutmaya bilmektedir.  Para aktarımı veya ödeme işlemlerinin yanı sıra bankaların açmış oldukları birikim hesapları ile fonlarını yatırıma dönüştürmelerine olanak sağlanmıştır. Böylece bankaların tüm bireylere birçok konuda katkı sağladığını bizzat göre bilmektesiniz.

Bankaların Bireylere Sunduğu Hizmetler

Bankalar müşteri memnuniyeti için ellerinden gelenin daha fazlasını yapmaya çalışmaktadırlar. Bu hizmetlerin dışında birçok konuda müşterilere yardımcı olmaktadırlar. Sadece fon fazlası olan bireylerden fon eksiği olan bireylere fon aktarımına aracılık etmezler. Bunun yanı sıra, Sigorta şirketlerinin yaptığı aracılık işlemini de üstlenirler. Bu sayede bireyler ev, araba, arsa vb gibi mülkiyetine sahip olduğu malların sigortasını yaptırmak için ayrıca bir de sigorta şirketi arayışına girmelerine gerek kalmaz. Bu konuda da bankalar bireylere öncülük etmektedirler. Sadece ev, araba ve arsa gibi mülkiyetine sahip oldukları varlıklara yardımcı olmazlar. Bireylerin şirketlerinin devir, birleşme ve satın alma konularında bireylere hizmet sunar. Böylece bireyler güvendikleri bankalara giderek bu konuda da bankalardan yardım alabilirler.

Bu hizmetlerin yanı sıra bankalar tahvil ve hisse senedi gibi menkul kıymetler ile ilgili olan işlemleri de gerçekleştirmektedirler. Bu sayede menkul kıymete sahip olan bireyler, bankanın desteği altında güvenilir bir şekilde kıymetlerini düşük komisyonlar ile satışa sunarak kazanç sağlayabilir. Bu veya buna benzer birçok işlemlerinize yardımcı olacak tek kesim bankalardır. Bunun için her bireyin ihtiyacına koşan bu bankaların hizmetlerinden faydalanabilmek için sadece yapmanız gereken ilgili bankaya giderek kendinize cari hesap açtırmanız dır. Bu sayede tüm işlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bankaların Bireylere Sunduğu Hizmetler
Bankaların Bireylere Sunduğu Hizmetler

About info_izms5czf

Check Also

Vakıfbank İnternet Bankacılığı

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Birçok bankada olduğu gibi Türkiye’nin en büyük bankalarından olan Vakıfbank’ın da internet …

2 comments

  1. Thanks, great article.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir